O NAS

Niepubliczne Przedszkole PINOKIO w codziennej pracy kieruje się zasadą, w myśl której, w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał. Naszym nadrzędnym zadaniem jest pomoc w rozwinięciu skrzydeł każdego dziecka. Swoją ofertę adresujemy do rodziców ceniących systematyczną edukację swojego dziecka, którą zapewnia wykwalifikowana kadra dokładająca wszelkich starań by w trosce o dobro maluchów zachować równowagę pomiędzy edukacją, a zabawą. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Naszym celem jest stwarzanie przyjaznej, domowej atmosfery, tak by dziecko zawsze czuło się kochane i ważne.

Do naszego przedszkola przyjmujemy także dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. W naszej placówce dzieci zdrowe i niepełnosprawne poprzez wspólne zajęcia, zabawy, imprezy i wyjścia uczą się w sposób naturalny wzajemnej wyrozumiałości, szacunku, troski, odpowiedzialności, wsparcia i empatii. W ten sposób wszechstronniej rozwijają swoją osobowość i nabywają umiejętności społeczne. Uczestnictwo dzieci niepełnosprawnych w życiu grupy rówieśniczej stymuluje ich rozwój, chroniąc je przed izolacją, dając szansę docenienia swoich mocnych stron, wykształca u nich motywację i umiejętność pracy nad trudnościami, mobilizuje ich do wysiłku. Dzięki temu dzieci te stają się bardziej komunikatywne i chętniej nawiązują kontakty z innymi.

ATUTY PRZEDSZKOLA:

DOGODNA LOKALIZACJA

PONAD 900m BUDYNEK

WŁASNY PARKING

WŁASNY PLAC ZABAW

DOŚWIADCZONA KADRA

RODZINNA ATMOSFERA

POMOŻEMY – BO MOŻEMY

Nasza placówka postanowiła również przyłączyć się do szczytnej akcji zbierania plastikowych nakrętek i z tej okazji jako pierwszy Żłobek i Przedszkole w Rzeszowie udostępniamy charakterystyczne „Serce na zakrętki”. To czwarte serce tego typu w Rzeszowie.

Wszystkie nakrętki będą przekazywane na rzecz dzieci niepełnosprawnych, wymagających rehabilitacji, dlatego zachęcamy do wspólnego zapełniania serduszka. Tym niewielkim gestem nie tylko uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych i uczymy prawidłowych postaw społecznych, ale również możemy realnie pomóc.